29 Nisan 2009 Çarşamba

Güney Turu ve Tayinler

Gaziantep İmam çağdaş

Yazacak çok şey var bu sefer. Tabii ilk olarak 24 nisan'da açıklanan tayinlerden bahsetmek istiyorum. Sürpriz olmadı, zaten Bandırma'yı bekliyorduk ancak kesinleşmesi içimizi rahatlattı. Şimdi taşınma telaşesi içerisndeyiz, taşıma firması ile anlaştık, evi 10 haziran'da taşıyacaklar. Biz de 17'si gibi yola çıkarız herhalde. Karmaşık duygular içerisindeyim. Aslında hem mutluyum ama bir yandan da buruk. Ne de olsa 5 yılın getirdiği bir alışkanlık, ilk evlenip geldiğim yer olmasından dolayı evime alışmışım biraz hüzünlüyüm bu yüzden. Lojman ortamımız burada çok güzeldi, her ihtiyacımızı burada karşılayabiliyorduk. Lojmanı arayacağım ama Diyarbakır'ı pek sanmıyorum. Yetmişti artık, batıya gitme zamanı, deniz kıyısına gitme zamanı gelmişti. Bandırma aslında yaşanacak çok keyifli bir yer değil diye düşünüyorum. Ama Erdek'e, İstanbul'a ve daha birçok şehire yakın olması bakımından çok avantajlı olacak. Elif de büyüdü, artık onunla bir yerlere gitmek de çok zor olmuyor. Bol bol gezeriz diye düşünüyoruz.
Gezmelerimize burada devam ediyoruz. Elazığ'dan sonra 23 nisan haftasında da Gaziantep, İskenderun ve Antakya turu yaptık. Antep'e ikinci gidişimiz zaten, ama bu sefer hayvanat bahçesine de gittik, gerçekten çok büyük ve güzeldi, çocuklar için çok eğlenceli ve yararlı oldu. Bakırcılar çarşısında biraz alışveriş yaptık, elmacı pazarından da salça, zahter falan aldık. İmam Çağdaş'ta kebap ve baklava yedik. Orada bir gece kaldıktan sonra İskenderun'a geçtik.

Gaziantep


Gaziantep Bakırcılar Çarşısı

İskenderun'a inmemizle tayin haberini almamız bir oldu. O nedenle daha başından keyfimiz yerindeydi. Denizi o kadar özlemişim ki, bak bak doyamadım. Orduevi de deniz manzaralıydı. İlk akşam manzara eşliğinde balığımızı yedik. Ertesi gün de Antakya'ya geçtik.
Antakya'da tavsiye edilen Anadolu restoranında yemek yedik. Künefe yemeden olur mu hiç, oradan da künefeciye gittik, meşhur bir yermiş ama ben çok beğenmedim. Yani Diyarbakır'daki Künefeci Levent Usta'ya asla değişmem. Hatay'dan defne sabunu aldık. Defne sabunu saçlara çok iyi gelen, kepeği önleyen besleyici sağlıklı bir sabunmuş. Henüz kullanamadık. Antakya'da Arkeoloji müzesini gezme şansımız olamadı, biz gittiğimizde öğle tatiline girmek üzereydi. Antakya'nın merkezinden sonra daha güneydeki Samandağ'ın Çevlik beldesine gittik. Orada da beşik mezarları varmış. Ama yolda o kadar yorulmuşuz ki, görevli mezarlara ulaşmak için 500mt yürümeniz lazım deyince kapıdan geri döndük. Çünkü çocuklarla bazı şeyler gerçekten çok yorucu oluyordu. Çevlik'le birlikte güneyde neredeyse Hatay sınırına kadar gelmiştik. Dönüş biraz daha yorucu oldu tabii, ama yine de iki çocukla gayet iyi gezdiğimizi düşünüyorum.
Çevlik Sahili

İskenderun Sahili

Antakya Çarşısı

Antakya

3 yorum:

Unknown dedi ki...

Gamzecim ilk önce tayininiz hayırlı olsun.Bizde bu sene Eskişehir'e tayin isteyeceğiz,inşallah bizde sizin gibi mutlu oluruz.


Geziniz çok güzelmiş gerçekten,Elifcim yeni yerler görünce emnim çok mutlu olmuştur.Öptüm sevgiler,Asuman

Sudamlam dedi ki...

Hayırlı olsun tayininiz. Bandırma dediğin gibi hem İstanbul' a yakın hem de deniz kıyısı. İnşallah hayırlı olur. Gaziantep İmam Çağdaş yazmışın, vallahi canım çekti :)))

Anonim dedi ki...

merhaba canım ben sevilay bugün bloguma uğrayıp güzel yorumlarda bulunuş çok teş.ederim.benim eşim asker bizde bu yıl tayin bekliyorduk am çıkmadı şükür.şuanda eskişehirdeyiz.sizin tayininiz çok güzel bir sahil şehrine çıkmış bandırmada bir kez bulundum ve çok beğendim.inşallah size bol şans getirir.aile fotoğraflarınız çok güzel allahım aile saddetinizi hiç bozmasın.size sağlık versin inş.
antakyaya gitmişsiniz sanırım abim benim orada arkeolog olarak görevli sayenizde bende abimin bulunduğu yeri görmüş oldum ayrıca bunun için teş.ederim cnm.hııı mesleğiniz çok güzel bende isterdim psikolog almak ama nasip olmadı.ama dünyanın en güzel görevine sapibim annelik bu da bana fazlasıyla yetiyor.sana kolaylıklar diliyorum.hoşçakal.

www.sevilayinaynasi.blogcu.com