5 Ocak 2011 Çarşamba

Gecikmiş Bir Yeni Yıl Yazısı

Öyle yoğunum ki, gün nasıl başlıyor nasıl bitiyor anlamıyorum. Bu koşuşturmacada yeni yıl yazısı bile yazamadım. Biraz geç de olsa hepinize sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl diliyorum. Umarım yeni yılda herşey gönlünüzce olur.

Yılbaşında öyle anlatmaya değer birşey yapmadık. Eşimin iş arkadaşları ile toplu bir faaliyet yaptık. Yedik, içtik ve eğlendik...Gecenin tadını en çok Elif çıkardı. Bütün gece arkadaşlarıyla oynayıp durdu. Bir de Serranın kendisine yolladığı Kelebek kostümüyle gidince geceye dünyalar onun oldu zaten. Neyse ki çok inat etmedi de ilerleyen saatlerde normal elbisemizi giyebildik.

Kelebek kostümüyle Elif tam bir peri kızı gibiydi

Yeni yıla yaklaşırken noel baba bütün çocuklarla teker teker fotoğraf çektirdi ve onlara küçük hediyeler verdi. Bizim Elif daha noel baba geliyormuş lafını duyar duymaz başladı tırsmaya, ben noel babay hiç sevmem demeye. Onun sadece bir kostüm ve takma sakal ve bıyıktan oluştuğu konusunda ikna edemedim kedisini. İnat etti ve oturmadı kucağına, ayakta aldı hediyesini, neyse ki resim çektirecek kadar durdu yanında.


Noel babadan hediyesi alırken

Yeni yıl hediyesi olarak Elif'e ne zamandır alalım dediğimiz çalışma masasını aldık. Çok mutlu oldu. Hemen oturdu çizim yapmaya başladı. Tabii Emre hiç rahat durur mu, o da heran onun yanıbaşında. :)


Artık heran çalışma masasının başında

İşte bu da ilk başarılı yazı deneyimi, ilki ters olmuştu biz yardım ettik düzeltti

Geçen sene babasının Elif'e almış olduğu bir kutu oyunu vardı. Ara Bul oyunu. Böyle kareleri yanyana diziyorsunuz sonra birisi gözlerini kapatıyor, diğeri bazı kartları ters çeviriyor, arkasında da aynı resmin çok benzeri var, gözleri kapalı olan da hangi kartın ya da kartların ters çevrildiğini bulmaya çalışıyor. geçen sene Elif daha küçükmüş pek beceremiyordu ve ilgisi çabuk dağılıyordu. Bu sene artık oturup ailecek oynayabiliyoruz. Neredeyse hepsini biliyor artık. Çok eğlenceli ve eğitici, tavsiye ederim.


Emre de bir süredir nezle. Salyalarımız da hat safhada. Yani anlayacağınız tam salya sümük modunda. Öksürük de başladı biraz ama ciğerden mi yoksa genizden mi tam anlayamıyorum. Bugün bi gösterdik doktora, ciğerleri iyi dedi. Ama yine de çok korkuyorum ciğerlerine inecek diye. Şimdilik serum fizyolojik kullanıyorum, bir de burun aspiratörü...Çok işkence oluyor yaparken ama çok da rahatlıyor.

Lambayı sonunda öğrendi. :)) Şimdi sıra yeni nesnelerde. Hayvanları çalışıyoruz bu aralar. Çok sabırsızım, istiyorum ki bir iki gösterdikten sonra hemen öğreniversin :) Ama bu işler o kadar kolay olmuyor tabii ki...Hep tekrar hep tekrar, sabır lazım...

1 yorum:

Deli Anne dedi ki...

Abab ve BABA aynen bizde de olmuştu :)